Kontakty

Týmová iniciativa pro místní udržitelný rozvoj, o. p. s.

Olšanská 55/5 
Praha 3, 130 00 
Tel: +420 602 435 421 
e-mail: info@timur.cz

Publikace

Výstup místního adaptačního týmu k tématu možnosti adaptace na změnu klimatu ve městě Rakovník.

Ke stažení ZDE

Odkazy

adaptace

 

timur

 

ekostopa

V rámci projektu KLIMADAPT se uskuteční tři semináře s názvem „ Změna klimatu – jak se na ni připravit?“, pořádané organizací TIMUR, a to v termínech 1. 3 v Praze, 3. 3. v Mladé Boleslavi a 8. 3 ve Vlašimi. Na semináře navazuje exkurze do Vodního domu ve Vlašimi, která bude doplněna o prezentace příkladů adaptačních opatření v ČR, termín konání exkurze je 15. března.

Máte v obci problémy se suchem či povodněmi? Přemýšlíte, zda se vaše obec může proti rozmarům počasí účinně bránit? Úkolem seminářů je v praktické rovině ukázat účastníkům, jak se menší obce mohou na dopady změny klimatu připravit, jaké adaptační opatření jsou na místní úrovni vhodné a také, kde hledat finanční zdroje pro zvolená opatření.

Semináře jsou určeny všem, kdo se problematikou adaptace na změnu klimatu zabývají, zejména pak pro zástupce menších obcí, pracovníky úřadů a odborné referenty (životní prostředí, technické služby, stavební úřady). Semináře jsou otevřeny také zájemcům se strany NNO, firem a institucí, které obcím v této úloze pomáhají.

Místo a datum konání:

1. 3. 2016 - Praha – YMCA (Na Poříčí 12, 110 00 Praha 1)

3.3. 2016 - Mladá Boleslav - Magistrát města (Komenského náměstí 61, 1. patro)

8.3. 2016 - Vlašim – ČSOP Vlašim (Pláteníkova 264, Vlašim)

Na semináře navazuje exkurze do Vodního domu ve Vlašimi, na kterou je možné se v případě zájmu také přihlásit. Součástí exkurze budou také prezentace s příklady adaptačních opatření na úrovni menších obcí a informacemi o možnostech jejich financování (15. 3. 2016 - Vlašim – Vodní Dům (Hulice, 257 63, u nádrže Želivka).

Na programu seminářů je představení participačního nástroje k analýze hrozeb a rizik z pohledu změny klimatu na území menších obcí. Cílem nástroje je prakticky provést zástupce obce tvorbou vlastní, adaptační strategie, která zvýší odolnost obce vůči negativním dopadům změny klimatu. Dále účastníky informujeme o současném a budoucím vývoji změny klimatu na území České republiky, představíme jim realizovaná adaptační opaření na projevy změny klimatu a také výčet možných finančních zdrojů pro jejich realizaci.

Na seminářích vystoupí mimo jiné zástupci Ministerstva životního prostředí, organizace Czech Globe, Agentura Koniklec, firmy Šindlar a další prezentující.

PROGRAM SEMINÁŘŮ NAJDETE ZDE. PROGRAM EXKURZE ZDE. Účast na seminářích i exkurzi je bezplatná, občerstvení zajištěno, kvůli omezené kapacitě je ovšem potřeba se dopředu registrovat zde.

Změna programu vyhrazena.  

Semináře pořádáme v rámci projektu KLIMADAPT. Seminář v Mladé Boleslavi je pořádán ve spolupráci s Odborem životního prostředí Magistrátu města Mladá Boleslav. V případě dotazů se obracejte na email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.,">zdenka.cerna(@)timur.cz, tel: 732 126 370

klimadapt publicitawww.fondnno.czwww.eeagrants.cz

Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů